Reklamy na své blogy piště prosím do rubriky REKLAMY

Renault dostal zákaz startu ve Velké ceně Evropy

27. července 2009 v 7:25 |  AKTUÁLNĚ
Renault nebude moci nastoupit do Velké ceny Evropy za to, že během závodu v Budapešti na trať vypustil Fernanda Alonsa, kterému následně upadlo kolo.


Komisaři posoudili porušení povinností Renaultu za natolik vážné, že se rozhodli zakázat mu start při Velké ceně Evropy, což je Alonsův domácí závod. Renault se již proti rozhodnutí odvolal.

Podle komisařů v době vypuštění Alonsa z boxů museli mechanici Renaultu vědět, že s pravým předním kolem není vše v pořádku. Podle komisařů dokonce na potenciální problém tým Alonsa přes rádio neupozornil, ačkoli Alonso sám dal vědět, že má podezření na problém.

Renault tak porušil Článek 3.2, který týmu ukládat povinnost zajist, aby auto nebylo nebezpečné, a Článek 23.1, podle kterého může tým jezdce pustit zpátky na trať pouze tehdy, je-li to bezpečné.

V jiném incidentu byl Red Bull napomenut za to, že vypustil při jeho pitstopu Marka Webbera, když kolem projížděl Kimi Räikkönen. Podobného prohřešku se dopustil Red Bull již v Německu se Sebastianem Vettelem. Za to dostal dokonce pokutu.

Kimi Räikkönen oproti tomu vyvázl bez trestu za kolizi se Sebastianem Vettelem. Podle názoru komisařů se jednalo pouze o závodní kolizi.

Zdroj: f1sports.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama