Reklamy na své blogy piště prosím do rubriky REKLAMY

Nechte Alonsa doma závodit, vzkazují Španělé FIA

27. července 2009 v 20:42 |  AKTUÁLNĚ
Organizátoři evropské Grand Prix nesou velmi nelibě trest zákazu startu v jejich závodě, který Renaultu udělila Mezinárodní automobilová federace. Španělští pořadatelé již dříve přistoupili ke snížení kapacit tribun kolem trati kvůli menšímu zájmu o vstupenky a teď jim kvůli absenci Alonsa na domácí půdě hrozí další odliv fanoušků.


"Věříme, že by měli (FIA) myslet také na fanoušky. Jak všichni ví, hodně z nich si koupilo lístky, aby viděli Fernanda Alonsa závodit ve Valencii. Jsme přesvědčeni, že by na toto rozhodnutí neměli doplácet oni," řekl Jorge Martinez Aspar pro EFE.

Renault dostal po Grand Prix Maďarska trest za to, že pustil Fernanda Alonsa zpět do závodu s uvolněným kolem a poté mu ani nedal instrukce, aby zastavil. Francouzská stáj potvrdila, že se proti vyloučení z GP Evropy odvolá.

"Budeme sledovat verdikt o odvolání a jsme v kontaktu se španělskou (automobilovou) federací, týmem Renault a lidmi od Fernanda Alonsa. Chtěli bychom ho mít na startovním roštu Grand Prix ve Valencii," pokračoval Aspar, který je viceprezidentem pořadatelské společnosti Valmor Sport.

"Byla by to škoda, kdyby v závodě chyběl a my věříme, že bude moci závodit, i když víme, že to bude obtížné vzhledem k ostatním nehodám, které se v průběhu víkendu udály."

Absence Fernanda Alonsa v druhém domácím závodě by byla pro Valencii velkou ránou i podle šéfa budoucího nováčka na startovním roštu Adriana Campose.

FIA pravděpodobně chtěla v případě Renaultu zvolit exemplární trest právě vzhledem k událostem z posledních dní. Kolo poskakující po trati zabilo ve formuli 2 Henryho Surteese a Felipeho Massu vážně zranil jiný poskakující díl, který se uvolnil z Barrichellova vozu - pružina z tlumiče.

Zdroj: f1sports.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama