Reklamy na své blogy piště prosím do rubriky REKLAMY

Alonsa vyřadila porucha palivového čerpadla

27. července 2009 v 6:41 |  AKTUÁLNĚ
Renault se dnes připravil o slušný výsledek nevídanou hrubkou. Fernandu Alonsovi, který startoval z pole position, tým při první zastávce špatně přidělal kolo a to pak na dráze odlétlo.


Španěl musel znovu do boxů a přišel o dobrou pozici. O chvíli později vzdal závod úplně kvůli poruše palivového čerpadla.

"Přišli jsme o možnost stát na stupních vítězů. Je to smůla, ale to se stává," zalitoval Alonso. "Snažím se na to dívat z té lepší stránky. Bylo vidět, že naše auto je velice silné," dodal.

Španěl si po startu udržel pole position a dokonce si vypracoval i několikavteřinový náskok. Ten mu ale brzy začal rychle ukrajovat Lewis Hamilton.

Alonso měl naplánovanou agresivní strategii a do boxů zamířil už ve dvanáctém kole. Jakmile se ale vrátil na trať, jeho pravá přední pneumatika začala vanglovat. O malou chvíli se mu kolo zulo úplně a odletělo pryč. Jezdec se musel doploužit zpátky ke garáži pro nové obutí a částí monopostu při tom drhnul o zem.

V 17. kole se tam pak vrátil definitivně. "Začal se mi zhoršovat problém s palivovým čerpadlem, který jsem měl od druhého kola," vysvětlil.

Renault tak zůstal v Maďarsku opět bez bodu. Co hůř, stáj byla později večer kvůli kolu, které její vinou ve vysoké rychlosti poskakovalo po trati, vyloučena z příští velké ceny ve Valencii.

Nelson Piquet dojel dvanáctý. "Měl jsem dobrý start a předjel několik aut, ale pak jsem vždycky zůstal za někým trčet. Taky jsem měl trochu smůlu na strategii. Ale auto bylo dobré. Jsem rád, že jsem mohl těžit z nových vylepšení," řekl Piquet.

O vyloučení Renaultu z příštího závodu čtěte ZDE.

Zdroj: f1sports.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama