Reklamy na své blogy piště prosím do rubriky REKLAMY

Před GP Maďarska

23. července 2008 v 18:55 |  GRAND PRIX
Dalším závodem v kalendáři je Velká cena Maďarska. Jistě si každý vzpomene na tu loňskou. Vzpomene si i ten, kdo závody F1 nesleduje. Loňské události totiž náležitě proprala média. Zejména pak bulvár.
Při kvalifikaci na GP Maďarska v roce 2007 udělal Hamilton chybu, která spustila nekontrolovatelnou řeťezovou reakci. Ve třetí části kvalifikace neuposlechl tým a svého, tehdy ještě týmového kolegu, Fernanda Alonsa nepustil před sebe. Alonso mu to potom v boxech oplatil. Alonso dostal v tankování a výměně pneumatik přednost před Hamiltonem. "Lízátko" bylo zvednuté. To znamená, že jezdec byl obsloužen a musí vyjet z boxového stání. Jenže Fernando zůstal stát, i když "lízátko" bylo nahoře. Byla to jeho odplata Hamiltonovi. Na místě zůstal stát tak dlouho, aby Hamilton nestihl zajet další měřěné kolo. Pak v klidu odjel. Stalo se přesně to, co chtěl - Hamilton nestihl zajet své poslední měřené kolo a nezískal pole position. Pole position získal Alonso, který byl po kvalifikaci tak naštvaný, že odmítal jakýkoliv kontakt se šéfem týmu McLaren.
Jenže o incident v kvalifikaci se začali zajímat komisaři. A ti vynesli rozsudek pozdě v noci. Alonso ztratil pole position. A co víc. propadl se ve startovním poli. V ten den se rozhořela válka mezi ním a McLarenem. Byl sám. Nemohl se spolehnout na to, že za ním jeho tým stojí. Začal mluvit o tom, že by chtěl z týmu odejít. Jeho přání se mu na konci sezony 2007 splnilo. Po vzájemné dohodě s týmem ukončil tříletý kontrakt už po jediném roce. Když podepisoval smlouvu s Renaultem, věděl, že mu Renaultnemůže dát to, co by McLaren mohl. Přesto podepsal a vrátil se do týmu, který ho odchoval, a s kterým získal své dva tituly. Je rozhodnutý dostat se s Renaultem zpět na vrchol.
Teď je o rok starší a vrací se na Hungaroring. Pojede závod, jako už kolikrát předtím. Ale přece bude trochu jiný. Před rokem se mu právě tady začalo rozpadat "manželství" s McLarenem, na které má nejdenu hořkou vzpomínku.
Calificacion Hungria
Alonso y Hamilton Pole GP Hungria 2007 F1
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama